OZONOWANIE

SKUTECZNA DEZYNFEKCJA – OZONOWANIE

SKUTECZNA DEZYNFEKCJA – OZONOWANIE

WSPÓŁPRACUJEMY Z LABORATORIUM CENTRUM MATKI I DZIECKA W WARSZAWIE
Po dezynfekcji metodą ozonowania na życzenie klienta wykonujemy badanie na ilość patogenów (bakterii, grzybów – w tym pleśni) z próbek pobranych przed i po usłudze ozonowania. Dzięki temu mają Państwo pewność i gwarancję skuteczności dezynfekcji pomieszczeń, jakim jest ozonowanie. Zapraszamy do współpracy, umów bezpłatną konsultację i wycenę.

TO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT OZONOWANIA

Ozonowanie to czysta i ekologiczna dezynfekcja otoczenia i wody. Nie potrzebujesz żadnych środków chemicznych aby odkazić pomieszczenia, usunąć nieprzyjemne zapachy, czy pozbyć się zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, pleśni, grzybów i wirusów. Ozon dociera wszędzie, nawet w najmniejsze zakamarki.

Zastosowanie ozonu pozostawia powietrze czyste, całkowicie pozbawione bakterii, wirusów i innych szkodliwych tworów biologicznych. Warto podkreślić, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej skuteczny i kilka tysięcy razy szybszy niż chlor pod względem bakteriobójczym. Przy tym jest ekologiczny i nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Ozon jest substancją świetnie rozpuszczalną w wodzie i jest nietrwały – dzięki temu łatwo wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi i niszczy je, uwalniając przy rozpadzie cząsteczkę tlenu, która łącząc się z pleśnią, grzybami itp., całkowicie je niszczy. Proces ten nazywany jest ozonowaniem i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji.

Nawet niewielkie stężenie ozonu powoduje zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych już w kilka minut. Ozonować można także produkty spożywcze, co wydłuża ich okres przydatności i nie ma na nie żadnego szkodliwego wpływu. Nie jest także trujące dla człowieka.

ZALETY OZONOWANIA

pod względem bakteriobójczym ozon działa kilka tysięcy razy szybciej, niż chlor. Przy odpowiednim stężeniu zabija bakterie i wirusy już w kilka minut.
Ozon łatwo rozpuszcza się w wodzie, dociera nawet do najmniejszych zakamarków i wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi i niszczy je.
W warunkach naturalnych ozon powstaje w atmosferze ziemskiej, jednak może być sztucznie produkowany. Nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, lecz przebywanie w pomieszczeniu o dużym stężeniu tego gazu może mieć niekorzystne skutki dla człowieka. Dlatego ozonowanie należy wykonywać we współpracy ze specjalistą
Używanie środków chemicznych, lub „maskujących” w walce z nieprzyjemnymi zapachami, pleśnią, bakteriami itd. wiąże się z ciągłymi wydatkami. Zastosowanie ozonu pozwala oszczędzić czas i pieniądze, bo większość problemów usuwa raz na zawsze.
Ozonowanie pozwala pozbyć się wszelkich alergenów, niszczy roztocza, grzyby, pleśń przez co alergicy mogą bez obaw przebywać w takich pomieszczeniach.
Ozon trwale usuwa zapach dymu papierosowego, stęchlizny, pleśni, spalenizny, czy zapach zwierząt.
Wpuszczenie do wnętrza samochodu ozonu pozwala na całkowite oczyszczenie parownika klimatyzacji, przewodów wentylacyjnych jak też wnętrza auta przez co przebywanie w nim jest prawdziwą przyjemnością.
Ozon niszczy drobnoustroje, bakterie i wirusy pozostawiając pomieszczenia sterylnie czyste.
0% SKUTECZNOŚCI
NAJSKUTECZNIEJSZA FORMA DEZYNFEKCJI

ZASTOSOWANIE OZONU

SZPITALE, PUBLICZNE I NIEPUBLICZNE ZAKŁADY OPIEKI ZDROWOTNEJ, GABINETY LEKARSKIE
Zapobieganie przenoszenia się drobnoustrojów chorobotwórczych, zmniejszenie ich stężenia w powietrzu szpitalnym i przychodniach. Mamy duże doświadczenie i możemy zaoferować wykonanie wymaganych ustawą czynności w profesjonalny sposób. Gwarancją jakości naszych usług jest pobieranie próbek powietrza przed i po ozonowaniu / dezynfekcji. Współpracujemy przy tym z certyfikowanymi laboratoriami.

  • usuwanie zapachów (stęchlizna, papierosy, zapachy odzwierzęce itp.)
  • sterylizacja pomieszczeń (usuwanie wirusów, bakterii, pleśni grzybów)

Ozonowanie sprawdzi się zarówno w zakładach przetwórstwa i produkcji  żywności, jak też w barach, restauracjach i wszelkich miejscach użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie pomieszczenie narażone jest na powstawanie niemiłych zapachów i rozprzestrzenianie się mikroorganizmów.

niszczenie rozwijających się po powodziach grzybów i pleśni oraz ich form przetrwalnikowych,
usuwanie swądu spalenizny i zapachu gnicia.
  • niszczenie rozwijających się po powodziach grzybów i pleśni oraz ich form przetrwalnikowych
  • usuwanie swądu spalenizny i zapachu gnicia
Rodzice przedszkolaków i uczniów wiedzą dokładnie czym są częste choroby ich dzieci, przynoszone z przedszkola, czy szkoły. Można temu łatwo zaradzić, stosując w tych placówkach ozonowanie pomieszczeń. Ozonowe usuwanie roztoczy, które są najbardziej rozpowszechnionymi alergenami, likwidacja drobnoustrojów powodujących przenoszenie się chorób i zakażeń doskonale sprawdzi się nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale także w domach alergików i astmatyków. Te grupy szczególnie doceniają pozytywny wpływ ozonowania.
Dezynfekcja powietrza w pokojach i restauracjach hotelowych oraz wyposażenia powoduje ograniczenie ryzyka zakażenia groźnymi drobnoustrojami przenoszonymi przez klientów korzystających z usług hotelowych.
Sterylizacja pomieszczeń i chłodni, przygotowanie pojazdu transportowego, likwidacja nieprzyjemnego zapachu.
Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej, zapobieganie rozprzestrzeniania się zarodników grzybów i zarazków, które mając doskonałe warunki do rozwoju w brudnych filtrach przeciwpyłowych, występują tam licznie i rozprzestrzeniają się wewnątrz pojazdu.
Ozonowanie pojazdów ciężarowych przewożących artykuły spożywcze (wędliny, mięsa, półtusze, owoce, warzywa), środków komunikacji miejskiej, autokarów i innych pojazdów, neutralizowanie zapachów, dezynfekcja układów wentylacyjnych i klimatyzacji.
Usuwa zarodniki grzybów, plechy pleśni i formy przetrwalnikowe wirusów, zapobiegając zakażeniom.
Znakomicie poprawia warunki sanitarne, a co za tym idzie surowiec do produkcji przetworów mięsnych, także gotowy produkt, który przebywając w powietrzu zawierającym ozon, zyskuje nową odporność na zakażenia.
Zapobiega chorobom zakaźnym oraz usuwa przykre zapachy powodowanie przez liczne stado zwierzyny hodowlanej.
Są one stosowane jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Ozonowanie wywołuje rozpad pierścienia węglowego i utlenienie powstałych związków do dwutlenku węgla, wody oraz tlenków pierwiastków wchodzących w skład pochodnych.
Ozonowanie to ochrona archiwów i wszelkiego rodzaju dokumentów bez wynoszenia ich z pomieszczeń. To również ogromne oszczędności, ponieważ odchodzi bardzo duża część logistyczna związana z przewożeniem i archiwizacją dokumentów.